KONST / Litografier / Färglitografi 9262407
*
nr 926 2407
Hans Ekvall
(f. 1918), Sverige
Färglitografi , Hans Ekvall (f. 1918), signerad 10x280, 36x50
Hans Ekvall, född 1918 i Nora, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 november 2014
kl 18:49:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/11 21:08:18
1
150 kr
24/11 17:34:39
2
Vinnande bud
24/11 18:38:42
1
300 kr
24/11 18:38:42
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hans ekvall litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9380 Färglitografi
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:17
-
9114 Färglitografi
Bengt Ã…berg (f. 1941), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:11
-
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:08
-
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:12
-
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:55
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:29
*
Hans Ekvall
Hans Ekvall, född 1918 i Nora, svensk målare.
Läs om budbetjänten
nr 926 2407
Hans Ekvall
(f. 1918), Sverige
Färglitografi , Hans Ekvall (f. 1918), signerad 10x280, 36x50
Hans Ekvall, född 1918 i Nora, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 november 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/11 21:08:18 | 1 | 150 kr |
24/11 17:34:39 | 2 | Vinnande bud |
24/11 18:38:42 | 1 | 300 kr |
24/11 18:38:42 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hans ekvall litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9380 Färglitografi
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:17 -
9114 Färglitografi
Bengt Ã…berg (f. 1941), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:11 -
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:08
-
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:12 -
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:55 -
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:29